Adalılar Antalya’da Buluştu.

Adalılar Antalya’da Buluştu.

Rodos,İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Merkezi, yeni kuruluşu gerçekleştirilen Antalya Şubesi yöneticileri ile birlikte olmak ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen  Adalı Türkleri kaynaşmasını sağlamak için 6-8 Mayıs 2017 tarihlerinde Antalya’ya  bir gezi düzenledi.

7 Mayıs 2017 gününde ise düzenlenen “Adalı Türklerin Vuslat Gecesi ”ne çok sayıda soydaşımız katıldı. Vuslat Gecesi’nde açılış konuşması yapan dernek Başkanımız Prof.Dr.Mustafa Kaymakçı,  coşku, özveri ve kararlılıkla Rodos ve İstanköy Türklerinin  sesi olduklarını , onların  haklı davasını savunduklarını,bu bağlamda   Avrupa Halkları Federal Birliği (FUEN) aracılığı ile Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi’ndeki    çalışmalarıyla Avrupa ve uluslararası arenada Rodos ve İstanköy Türklerinin  sorunlarını duyurduklarını anlattı. Kaymakçı,aynı zamanda eşitlik temelinde Türk ve Yunan Halkları arasında dostluğa katkıda bulunmak istediklerini de belirtti.

Kaymakçı,çalışmalarından dolayı Antalya Şubesi Başkanı  Nafize Keyik ve İstanbul Şubesi Başkanı Rafet Faralyalı’ya da teşekkürlerini iletti.

Derneğimiz Antalya’ya düzenlediği geziyle aynı zamanda,Antalya’nın turistik ve antik yerleri de ziyaret edildi.

8 Mayıs 2017 gününde Bir Adalı Türkün sahipliğini yaptığı “Adalı Çiftliği”nde düzenlenen yemekle gezi  sonlandı.

Rodos,İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Merkez Yönetim Kurulu