DERNEĞİMİZ ANKARA’DA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ’NE KATILDI

DERNEĞİMİZ ANKARA’DA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ’NE KATILDI

Derneğimiz 9 Haziran 2018 günü akşamı Keçiören Belediyesi 9. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’ne konuk dernek olarak katıldı.

Keçiören Belediyesi’nin tahsis ettiği stantta Rodos ve İstanköy Türklerinin kültür ve sanat eserleri ile kitaplarımızı sergiledik ve ikramlarda bulunduk.

Etkinlikte Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a Rodos’taki Murat Reis Külliyesi’nin son durumunu gösteren bir fotoğraf hediye ettik. Üzülerek belirtmek isteriz ki bu fotoğraf Küliyenin içler acısı durumunu gösteriyordu. Sayın Ak,sorunlarımızın çözümü konusunda duyarlı olduğunu belirtti.

Ankara’da bulunduğumuz süreç içinde Anadolu Uygarlığı Müzesi’nin ziyareti sırasında Ankara Temsilcimiz Sayın Turgut Tokuş’un göstermiş olduğu yakın ilgiye dernek merkezi olarak minnettarız.

Ankara dönüşünde de Heykeltıraş Metin Yurdanur tarafından Sivrihisar’da gerçekleştirilmiş  Türkiye’nin İlk Açık Hava Heykel Müzesi’ni ziyaret ettik. Başta Atatürk olmak üzere Türk siyaseti ve kültürüne hizmet etmiş 100 civarında devasa boyutlardaki heykelleri gördük.

Derneğimize bu olanağı  sağlayan  Keçiören Belediyesi Başkanı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’’ sonsuz teşekkür ediyoruz.

 

Rodos,İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği