GAZETECİ İLHAN TAHSİN’İN ARACINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ.

RODOS  ve İSTANKÖY TÜRKLERİ OLARAK BATI TRAKYA TÜRKÜ GAZETECİ İLHAN TAHSİN’İN ARACINA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ.

Birlik gazetesi sahibi ve genel yayın yönetmeni İlhan Tahsin’in aracı 15 Şubat 2017 tarihinde kimliği belirsiz kişi  ya da kişiler tarafından camları kırılarak yakılmıştır. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın haber almasına önemli katkılar sunan Birlik Gazetesi’nin haber alma özgürlüğünü kısıtlamak amacına yönelik olduğuna inandığımız saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na son zamanlarda artan baskıların hedefi, azınlık insanını susturmak, sindirmek ve ürkütmektir. Ancak bu saldırılar,Türk Azınlığın haklı mücadelesini asla durduramayacaktır.

Rodos  ve İstanköy Türkleri olarak bu menfur saldırının aydınlatılmasını, suçlu  ya da suçluların bir an  önce adalete teslim edilmesini   ve Yunanistan yaşamakta olan Türklere,Yunanistan Devleti’nden uluslararası antlaşmalarla belirlenmiş  hakları yanında  Avrupa Konseyi,Avrupa Birliği,Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı,Birleşmiş Milletler ve Yunanistan Anayasası’nca 4.,5.,11.,12.,13.,14.,20.,24.ve 25. maddelerince belirlenmiş kültürel haklarının verilmesini talep ediyoruz.

Rodos ,İstanköy ve Onikiada  Türkleri Kültür ve Dayanışma  Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir