Rodos ve İstanköylü Türkler yönetimini belirledi

Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tek listeyle gidilen genel kurulda yeni yönetimini oybirliğiyle belirledi. Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı ve ekibi bir dönem daha görev vizesi aldı.
Bostanlı’daki dernek merkezinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısına çok sayıda adalı dernek üyesi katıldı. Bir önceki yılın faaliyet raporlarının onaylandığı ve gelir gider hesaplarının ibra edildiği toplantıda konuşma yapan Dernek Başkanı Mustafa Kaymakçı, “Bugün derneğimize ait binada genel kurul gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Son dönemde haklarımızı geri kazanmak adına verdiğimiz mücadelede aldığımız yol memnuniyet verici. Dışişleri Bakanlığı’nın desteği de eskiyle karşılaştırılamayacak oranda yüksek. Üyelerimizle bu dönem çok daha güzel faaliyetlere hep birlikte imza atacağız” dedi.
Genel kurulda yapılan oylamada Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı’nın dernek başkanlığına seçildiği yönetim kurulu listesinde Ahmet Kırevliyası, Nihat Çatalbaşoğlu, Sibel Karaveli, Şanser Karakaya ve Yıldız Ertamar yer aldı.